Na otázku, „kde trávit letošní dovolenou“, si mnozí z nás odpoví poměrně snadno a rychle, bez dlouhého rozmýšlení. Rozhodování totiž do jisté míry zkomplikovala, ale na druhou stranu usnadnila virová epidemie, jíž se v současné době věnuje tolik mediální pozornosti, až to začíná být nepříjemné.
V zahraničí je relativně větší pravděpodobnost rizika nákazy, než v Česku, je to dáno také tím, že v republice máme situaci poměrně dobře monitorovanou, a o každém novém ohnisku se ihned dozvíme, zatímco za hranicemi je pro nás obtížnější přesně zjistit, která oblast je nejméně zasažena.
Chcete-li se vyhnout potenciálním problematickým místům, vyhledávejte ubytování mezi soukromými penziony, na rozdíl od velkých hotelů, kde se sdružuje mnoho lidí, a také se vyhýbejte velkým městským aglomeracím.
Dobrý tip pro letošní dny volna je bezprostřední okolí říčních toků, kde dobře proudí energie, a kde je výskyt virové nákazy minimální, anebo v čistém prostředí horských oblastí. Jedním z takových míst je Loket nad Ohří. Historické jádro města je vystavěno vysoko nad říčním ohybem, na skalnatém ostrohu, a zároveň se nachází na úpatí Krušných hor, v chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa. Ubytování Loket v soukromém penzionuje dostatečně komfortní a s potřebným zázemím pro vaše cestovatelské plány.
Loket dobře znají vodáci, plující po Ohři, je to jedno z nejkrásnějších měst Evropy, přesto není přelidněné, působí spíše jako romantické ohlédnutí za epochou rané gotiky, renesance a baroka, s románsko-gotickým hradem, jehož osudy se pojí s panovníkem Karlem IV. Loket si zamiloval i Johann Wolfgang Goethe, považoval jej téměř za svůj druhý domov. Co byste si však kromě historických památek neměli nechat ujít, jsou mimořádně působivé vyhlídky na celé městské panorama s hradní siluetou. Vyhlídkových míst je tu několik, většinou z jižního směru od ulice Revoluční, anebo ze západního směru od obloukového mostu.