Výhodou malých zahradních bazénků je zejména jejich cenová dostupnost. Ve své omezené velikosti však dokážou splnit vaše veškerá očekávání, co se týče relaxační atmosféry v parném letním dnu. Tyto nádrže kruhového půdorysu mají https://www.ulekare.cz/clanek/vlasske-orechy-snizuji-hladinu-cholesterolu-16256 zpravidla průměr čtyři metry, to není sice žádný plavecký bazén pro kondiční i vrcholový sport, ale s tímto záměrem ani nepočítá většina penzionů a soukromých ubytovacích zařízení, která nabízí svým klientům bazény pro uvolnění, odpočinek a regeneraci sil po pohybových aktivitách. Takto bychom k tomu měli přistupovat i my, jestliže si menší kruhový bazén pořizujeme.
Než začnete bazén pokládat na zahradu
Rozmyslete si jeho vhodnou polohu – nadzemní zahradní bazén nebude dobře plnit svůj účel, jestliže bude nevhodně zastíněn větvemi stromů či okolními stavbami, zejména v odpoledních a podvečerních hodinách. Berte v potaz pohyb slunce na obloze a změnu vrhání stínů v průběhu dne a podle toho se také rozhodujte, kam bazén umístíte, aby byl co nejdéle vystaven přímému slunečnímu svitu.
Zakrývejte bazén solární plachtou – v době, kdy se v bazénu nikdo nekoupe, byste měli jeho hladinu chránit před spadem nečistot a snížit tak náklady na filtrování a desinfekci vody. K tomu se používají solární krycí plachty, připomínající bublinkovou fólii. Jsou výhodné i z toho důvodu, že brání odpařování vody a pomáhají udržet potřebnou teplotu vody, čímž snižují náklady na její ohřev.
Využijte geotextilní podložku – geotextilie pod bazén dbá o to, aby nádrž nebyla vystavena extrémnímu působení tlaku podloží po napuštění vodou. Hydrostatický tlak vody může u problematického terénu poškodit dno bazénu natolik, že bude dále nepoužitelný. Geotextilie brání prorůstání kořenů, šíření plísní a zamezují kamínkům a dalším nerovnostem v narušování struktury dna bazénu. Výhodou této pomůcky je dobrá dostupnost, dlouhá životnost a přijatelná cena.